Uyumak istemiyorum
Salı, 06 Ağustos 2013 00:41

Çünkü geçmişi özetlemek, geleceği hayal etmek istiyorum. Elimi ayağıma birbirine dolayıp insanlara karşı savunmasız kaldığım günleri anlamak istiyorum. Neden böyle oluyor?  Ben neden bunu yapıyorum öğrenmek istiyorum. Bilerek ve isteyerek kalp kırmak, can yakmak istiyorum ki duyduğum onca söze değmiş olsun. Özellikle bir kişinin söyledikleri beni o kadar öfkelendiriyor ki tarifi mümkün değil! Kendi kendine konuşuyor, yazıyor ve sonra bana saldırıya geçiyor. Sonra bir kitapta onun neden böyle davrandığını okudum. Şimdi öğrenmem gereken bana böyle davranmasını önlemek. Cidden artık insanların saldırılarını ciddiye almaktan yoruldum. Neden bu kadar önemsiyorum ki? Ne kadar az, o kadar iyi. Bu süreci kendimi tanımak olarak değerlendiriyor ve kaynaklarımı doğru noktalara aktarmayı hedefliyorum.

Kendime inanamıyorum, Şubat ayından bu yana benim farkında olmadan yaşadığım durum meğerse beni ne kadar çaresiz bir ruh haline bürümüş. Eh ne olacaktı Arzu? Burnunu boka sokarsan elbette bu kokuyu duyacaktın, ne bekliyorsun ki?

Bir de şunu öğrenmem lazım? Nasıl cüret ediyorlar? Bunu öğrenmem lazım.

Mesela, Adnan’a beni artık aramaması gerektiğini ve onu görmek istemediğimi söylediğimden sanki hiç böyle bir şey olmamış gibi beni aramaya daha doğrusu taciz etmeye devam etmişti. En sonunda da suçlu ve cezalandırılması gereken ben olmuştum, ne alaka?

Son bu mevzuuda da mesela, anlayamıyorum arkadaş! Madem ben bu kadar hatalı, işe yaramaz bir insanım o zaman ne diye benimle olmak için diretiyor ve asıl tartışmayı beni görmek için çıkarıyor? Bu karmaşanın çözümü nedir? Siktir et! diyebilmek. O kitabı yeniden okuyayım.

Şimdi Eylül ayına yeni umutlarla girebilmem için bana yardım edebilecek bir kitap okumaya başladım: susan bulkeley, bilge lider olmanın yolları.

 

Yorum ekle

Hem kedi hem moda gibi blog